Font boyutunu değiştir

Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]
Bu konuyu facebook'ta paylan!Twitter da takip edin.
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: FİBROMİYALJİLİLERİN KİTABI "FİBROMİYALJİ ÇEKEN BİLİR"
MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2010, 13:30 
Admin
Admin
Bilge

"FİBROMİYALJİ ÇEKEN BİLİR" Fibromiyaljililerin Kitabı

:!: "Fibromiyalji" görünmeyen bilinmeyen bir hastalık olarak biliniyor.
:!: Teşhis edilmesi için diğer görünürler aranıyor bir şey bulunmazsa FM teşhisi konuyor. Bir şey bulunursa üstü örtülü de kalabiliyor. Hasta yıllarca çekmeye devam edebiliyor.
:!: FM nin teşhisi için bir tahlil sistemi yok.
:!: FM nin tedavisi de modern tıp da yani konvansiyonel tıp da yok.
:!: Konvansiyonel tıp Fibromiyaljiyi diye bir tanımlama yapmış hepsi o kadar. Nereye kadar çalışıyor nasıl tahlil yapılacak, tedavisi nasıl olur bu konularda çare bir türlü geliştiremiyor. Hatta bu tanımladığı FİBROMİYALJİ için bir bölüm de açamamışlardır.
:!: FİBROMİYALJİ hastalarına tedavi bölümü açılmadığı için bu hastalar kendilerini takip edecek bir bölüm dr. bulamıyorlar. Bu hastalara teşhis güç bela konsa da hasta kendini bu çekilerden kurtaracak çıkış bulamıyor. Konvansiyonel tıp bilinmezlik içinde. Araştırmalara devam ediliyor.
--a-- Bilinmezlik içinde olan modern tıbba veri -kaynak olabilmek, bizleri bizlerden öğrenmeleri, bize çareler geliştirebilmeleri, ellerine araştırma konuları vermek için ve
--a-- hastaların FM nin nereye kadar çalıştığını neler yaptığını öğrenmesi için ve
--a-- hastaların kendilerine yardımcı olabilmeleri için şikayetlerini okuyabilmelerini ve
--a-- bize iyi geldiği yönünde deneyimlenmiş alternatiften şifa vericiler üzerine bilgilerin önerilerin yer aldığı bir kitap şahsen yazdım.

FİBROMİYALJİDEN çıkış için bu kadar bilgi tecrübeyi edindim. Kendimi o kabus dolu günlerden çekilerden çıkardım. Hamdolsun. Ve bu bilgileri verdiğim birçok FM lilerin yaşam kalitelerinin artması ile aldığım hayır duaları sadece bende değil bizde işe yaradıklarını da gösteriyordu.

Bu yüzden ben gibi benzer çekili bu insanları geride bırakamıyordum ama bilgi vermek için tek tek kişilerle görüşmek ciddi anlamda vaktimi alıyor kendi sosyal yaşantımdan eksiltiyordu. Bu kadar bilginin hem bilinmezlik içinde olan hastasına yardım etmek isteyen dr. lara hem de hastalara FM den çıkış için destek kaynak olacak bu kitabı yazdım.

FM yi bilinmezlikten çıkarmak topluma bilgisini yaymak için yürütmeye çalışacağım tüm faaliyetlerimde yine bu kitabı arkamıza destek alacağım. Biz FM lilerin kurtarıcısı avukatı gibi.

Not: kitap çıkmaya hazırlanıyor son aşamaya geldi
FİBROMİYALJİ REHBERİ NEVA BİLGE

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı: TERFİLER VE UZAKLAŞTIRMALAR
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2011, 09:16 
Admin
Admin
Hayalet

Leonmersin , hayırlı olsun . Çalışmaların da başarılar diliyorum .

Resim

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 2 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderebilirsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz