Font boyutunu değiştir

Yeni bir başlık gönderCevap gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)   [ 15 mesaj ]
Sayfaya git Önceki  1, 2
Bu konuyu facebook'ta paylan!Twitter da takip edin.
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Leo'nun Günlüğü
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2012, 21:21 
Admin
Admin
Bilge

Leo arada beyza diyoruz. Bakalım daha yerleşik bir isim bulamadık.
Velet sürekli bidam kedimizi kovalayıp duruyor.Hiç uyutmuyor, yatırmıyor bir yerde. Kendi de uyumuyor.
Uyku vakti gelince mecbur odasına kapıyoruz.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2012, 21:45 
Admin
Admin
Bilge

Resim

Resim
buraya yan tarafında bir kısa dolap var oradan geçebiliyor.

Resim

Resim
burada böyle göründüklerine kanmayın büyük kedi ne yapıyorsa küçük taklit diyor büyük kedi de kızıp dutuyor.Hep onun peşinde yumurcak ;ll;

Resim

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2012, 21:50 
Admin
Admin
Bilge

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2013, 23:56 
Admin
Admin
Bilge

Beni abim bir yere götürdü. Sonra almaya geldiğinde arabada pati izleri gördüm çamurlu. Bunlar da ne diye sorduğumda bana Leo kedinin izleri olduğunu söyledi. --vv-- :roll: :shock:
Kedi evde idi. Nasıl oldu ki bu dedim. Abim siteye gittiğinde bahçede bizim leo yu otururken görmüş.Önce büyük şok yaşamış evdeki kedi nasıl oluyorda bahçede oluyor bu benzeri mi diye şaşkınlıkla bakarken tabi yakalamak için arabadan iniyor. Bu bizimki diğer garajın kapısına kaçmaya yelteniyor.Girmeden abim tutmuş ve ilk işi karnındaki mavi antibiyotik spreyin maviliği var mı diye karnına bakmak oluyor.Kısırlaştırılınca mikrop kapmasın diye veterinerimiz sprey antibiyotik sıkıyor.Mavi renkli. Bakmış mavili. Alıyor eve getiriyor.
Tedirgindi dışarıda, eve gelince rahatladı diyor. Ama eve gelince bakmış kapı da hafif aralıkmış.Oysa kapıyı sıkı çekmiştik.

Bu arada eğer bidam kedimiz de kaçsaydı onu bulma şansımız herhalde olmazdı. Ama ALLAHTAN onu salonda uyurken, bu leo rahatsız etmesin diye kapalı bırakmıştık. ALLAHtan. Verilmiş sadakamız varmış.

Şimdi her kapı açıldığında vın kaçmaya çalışıyor Leo.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2013, 10:25 
Admin
Admin
Bilge

Dün işimin arasında kapı çaldı açtım bir emanet geri getirdi biri. O arada bu deli bir an da bir fırladı aşağı doğru tutana aşkolsun. ALLAHtan kapıdaki kişide kumanda vardı garajın kapısını hemen kapatmış. İlkin indik yakalayamadık.Bu deli orya buraya kaçıp araba altlarında saklanıyordu. Bende eve geldim mamasıyla kutusunu aldım gösterdim hemen kutuya aldım getirdim.

Ama bu eve gelince süklüm püklüm oldu. Sesi çıkmaz bidamı bile rahat bıraktı. Uslu uslu oldu.
Korkmuş olabilir. Akşama kapı çalınınca baktım gelmedi kapıya.

Bidamda yukarı kaçıyordu. Onu mamayla da kandıramıyorduk.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2013, 09:43 
Admin
Admin
Bilge

Leo'yu 5 aylıkken kısırlaştırdık. Şimdi bir yaşında oldu.
Daha önce kısırlaştırdıktan yakın bir zaman sonra kızgınlığa girmişti. O sırada bir yere sahiplendirme yapmıştık. İnsanlar geri verdi.

Bizde artık kimseye vermiyoruz. Anca profesyonel sahipte kalabilecek kadar aktif bir kedi oldu çünkü.

Milletten aldıktan sonra veterinerde iğne yaptırdık. Geçti.

Kısır bir kedi olduğu için bir iki kere daha kızgınlık yapar biter dedi veterinerimiz. Şiddeti de bu kadar olmaz artık diye.

Ama gel görki haspam yine girdi kızgınlığa.Hem de gene şiddetli. İğne yaptırdık. 3 gün gibi sakin oldu ama yine birkaç gecedir uyutmuyor.Böğürüyor.Arka patileri yerinde saydırma hali, ha bire sevelim istiyor.

Neyse sabahın kör vakti.Oruçlar kapandı. Bu gene acı acı böğürmeye başladı.
Aldık aşağıya arabaya götürdük.Pencerelerini açtık biraz. Havasız kalmasın diye. Araba hemen zemin kata asansörle iniliyor kapalı garaj. Mamasını kum kabını da koyduk.

Bir ara abim kontrole indi. Camlar açık havasız kalmasın diye. Genede içine sinmeyip kontrole indi. Ama ne görsün :shock: --vv-- ;10.gif;

Resim

Resim

Resim

Ohooo bizimki bir erkek kedi kendine arkadaş bulmuş bile ;ll; --ff--

Leocumuz çok acayip bir kedidir. --nn-- --jj--

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2013, 11:24 
Admin
Admin
Bilge

Tam geçti rahat ettik dedik bu ağustos ayının bir haftasını gene kızgınlıkta geçirdi. Uyutmadı da tabi. Sırf bizi değil büyük kedi bidamı da uyutmuyor. O kadar ki büyük kedimiz kedi kutusunda uyuyor artık geceleri ve ben onun kapısını kapatmak durumunda kalıyorum. Bidamcım da kapatayım istiyor. Yoksa ha bire bidamı gece gündüz dürtükleyip dişleyip uyutmuyor. Ama bidamım kapıyı açayım istedi mi kapıyı patikliyor çocuğunun sesine uyanan anne gibi hemen kalkıp açıyorum. Çıkıyor.

Neyse bir haftadan sonra dünle bugün sakinledi. Kızgınlığı geçti. Ama doğaya baktık mı bütün hayvanlarda bir kızgınlık var. Sütte anneler var.

Sene de 3 kereye mi çıktı bu doğurganlık nedir?
Eskiden sene de 2 kere doğururdu hayvanlar.
Ekolojik dengeki bozulma hayvanlarda da görülüyor haliyle.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)   [ 15 mesaj ]
Sayfaya git Önceki  1, 2

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderebilirsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz