Font boyutunu değiştir

Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)   [ 15 mesaj ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Bu konuyu facebook'ta paylan!Twitter da takip edin.
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Leo'nun Günlüğü
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2012, 08:58 
Admin
Admin
Bilge

Leo, bizim yeni taşındığımız yerdeki garajda baktığımız yavru melez kedi.Ankara kırması. 4 aylık dedi veterinerimiz.Çok sevdirir kendini --mm-- Gözleri kehribar rengi. Çok tatlı bakışları var --jj-- ,,11,,

Onu dün arabaya aldık.Bu 3. kez alışımız. Sanki hep arabaya biniyormuş gibi uslu uslu kucağımda oturup gezdi. Pencerelerden baktı. Millet otobüsten ona bu onlara baktı --mm-- Br bana bir abime kendini sevdirip durdu. .hii hii.

Çok çok uslu yumuşacık huylu zarif bir dişi kedi.Dün Didem Hanıma veterinerimize götürdük.
İç dış parazit ilacı yaptırdık. İlacı yaptırır yaptırmaz pireler terketmeye kalkıştılar ama öldüler hemen. Bizim kedinin de iç dış paraziti geldi. Didem hanım pirelerin üstümüzü taşıyıcı olarak kullanabileceğini o yüzden bidamın pire ilacını bize verdi.Biz evde yaptık.İğneye götüreceğiz.

Sokak kedisi diye Didem Hanım (ALLAH razı olsun sadece ilaçların maliyetini aldı.) İç dış için 40, Bidam a 50Tl. --gg-- Gerçekten bir veteriner insaflı olursa sokak hayvanlarına da daha rahat bakabiliyoruz. Keşke her veteriner böyle olsa.

Ve Leona bir kimlik defteri çıkardık.Arabanın camına bıraktık.Hemen bir komşumuza gösterdik. Kedi pireli deyip attırmaya kalkışmasınlar diye biraz kulis lazım. Sahipli kedi o artık dedik.Komşumuz şaşırdı. Gülümsedi.Kedişe baktı arabanın içinde kıvrılmış yatıyor.

Gülümsedi.Yeğenide bir üniversite öğrencisiymiş, bunun resimlerini çekmiş face e sahiplendirmek için atmış.Bunu duyunca çok sevindim.Üni öğrencisi. Bilinçli bir çalışma yani. Komşu da zaten iyi biri. Öbür apartmandakiler hep kedileri atsınlar kovsunlar uğraşmışlardı. Bizim kişisel savaşımızla bakabilmiştik. Bu apartmandakiler iyi şimdilik çıktılar. Diğer gelecekler de umarız iyi olurlar. Ama biz hem önlemimizi alalım hem de sahiplendirme çalışmaları yapalım dedik. Veterinerimiz sahiplendirmede yardımcı olacağını söyledi. Çünkü çok uslu evcimen bir kedi.Hep garajda oluyor.

Ona bir kutu koyduk gizli bir yere. Yastık da içine koydum. Hep giriyor oraya. Orada uyuyor. Yavrum inşallah bir yuvası olur.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı: Re: Leo'nun Günlüğü (Adminlerin Sitede Baktıkları Kedileri)
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2012, 22:28 
Admin
Admin
Bilge

Bizim prenses leo siteden ayrıldıktan sonra bir yerden peşimize takıldı. Bende ona tavuklu tavuk suyuna pilav vermiştim.Garaja götürürken bu birden birini gördü ve durdu kaldı.Bayana baktı. Bayan gülümsüyordu. Baktım bunlar birbirlerni tanıyorlar .hii hii. Sonra siteye soktum benle geliyor. Gel dedikçe geliyor.Sonra bayana bakıp duruyor sonra tekrar peşimden geliyordu.Bayan iyiden iyiye gülümsüyordu. Gitti bayanın yan duvarına.Bayan site duvarının ötesinden yola devam ediyordu bir yandan.Onla yan yana o dışarıda bizimki içeride devam ediyordu. Ben gel mama dedim ve bayanı bıraktı koşa oşa peşime düştü.Girdik garaja hem sevdim hem mamasına yumuldu. Bayana iyice yaklaştığında dedim tanıyorsun sen anlaşılan dedim leo ya bayan iyice güldü --gg-- Ben onu mamasını yerken bıraktım. Gene anneme gitmeye devam ettim.

Kedi deyip geçerler. Nasıl da tanıdı, yanına gitti --jj-- Canım benim ,,11,, Sevindim başka sahibinin de olmasına.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2012, 11:23 
Admin
Admin
Bilge

Sabah sabah kabristan gittik.Annemizi ziyarete.Bayramın ilk günü. Zaten vızır vızır inanılmaz bir kalabalık var. Bayramları erken gidiyoruz.A bir baktık bizim leo bebiş bizden önce gitmiş :qq: Sesimizi çıkarmadık.Neyse geldi gene bizi buldu. Sonra kayboldu.Beraber döneriz diye düşünüyorduk. Tabi yemeklerini yemeğe de gelmedi. Başka siyah büyük bir kedi gelip yiyor mamaları.Afiyet olsun.
Yok yok. Mezarcıya sordum buralarda dedi. Kabristanda kalmış.
Sonra dışarı bakarken bir baktım yaşlı bir karı-kocanın peşinden koşturuyor. Duruyor bekliyor. Kabristandan bu insanlarla ayrılmış. Baktım. Kadın eliyle arada gelmesi için hareket yapıyor. Demek bu kadın da tanıyor ve götürdü. Hala bizimkinden ses soluk yok. :qq: Bu da başka bir sahip. Birde o sarışın bayan gülüyordu buna bu tanıdı.Ona eşlik ederek yürüyordu. Demek en az 3 sahipli yumurcak .hii hii. Sevindim ama.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2012, 00:55 
Admin
Admin
Bilge

Dün akşam bıraktık veterinere kısırlaştırılması için. Bugün kısırlaştırılacak.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2012, 12:23 
Admin
Admin
Bilge

Kısırlaştırılmadı daha.Meğer fukaramın ateşi varmış. 2 gündür antibiyotik tedavisi uyguluyormuş veterinerimiz. Eğer ateşi geçmişse, enfeksiyonu bugün kısırlaştırılacak.

Bu arada ona bir sahip bulmuştum. Hem de nerde .hii hii. Tedaviye gittiğimiz algoloji servisinde bir gençkızla tanıştık.O çok erken gelmiş. Randevusundan önce gelmiş. Sohbet ediyorduk konu kedilerden açıldı beyaz bir kedi sahiplenmek istiyormuş.Bende kaçırmadım tabi leo yu söyledim.Bu siteye girip resimlerine bakacaktı.Biz kısırlaştırtacağız.Bizim veterinerimiz iyi çünkü. Öyle verelim dedik.

İşte dün konuştuk Haftaya çarşambaya Tekirdağda gene o hastanede buluşacağız ve veterinerden çıkıp yeni yuvasına gidecek kısmetse ;**;

Çünkü o kadar evcimen bir kedi ki... Veterinerime müjdeyi verince "bende siz alın yazık bu kalmasın sokakta çok iyi huylu bir kedi diyecektim" dedi.O da çok sevindi ,,11,,

Kedi sahiplendirdikçe o kadar mutlu oluyorum ki.....

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı: Eski adı Leo Şimdiki Adı Munni
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2012, 13:40 
Admin
Admin
Bilge

Munniyi tam 3 kapıya yuvalandırdık. Çok hareketli imiş, Geceleri uyutmuyormuş. Kızgınlığa girmiş. Filan. 5 aylıkken kısırlaştırıp verdiğimiz kedi. İstanbula götürdük verdik 3 hafta sonra gittik aldık geldik. Malkaraya götürdük getirdik. Babası almamışmış. Sanki sık sık tembihlemedik. Neyse iyi de oldu. Bunu götürdüğümüz de parazit dökmeye başlamıştı arabada. Her türlü tedavisini yaptırdık. Kedicik bizim oldu. Çok zor bir kedi idi. Sürekli kızgınlığa giriyordu. Veterinermiz erkek bulun dursun dedi.Ama erkekleri dövüp durdu.Erkeklerle işi yoktu. Geceleri arabaya bırakıyorduk böğürgenlik zamanların da. 2 yıl oldu geçmek bilmedi. Veterinerimiz chekapa soktu. Guatr çıktı. Hormon yapısı bozulmuş. Bir de uyumak bilmez, hareketli sinirli.. Yer yer ama zayıf. Neyse ilkin hap olmadı ilk iğne olmadı sonuncu bir iğne vurduve inanılmaz bir hızla değişim. Kedi normal bir kediye döndü. Biraz kilo aldı, sakinledi uyumalara başladı. Huyu suyu değişti.Bidam da daha rahat etti. Biz de haliyle. Aksi halde ameliyat olacaktı. İçini açıp bakacaktı didemcim 3. yumurtalık var mı ya da çift cinsiyet filan mı diye. --vv-- Artık arabaya indirmek gerekmiyor. Kaçmıyor.

Bu arada hormon yapı bozukluğu böyle karakterde etkili ise bir çok huysuz karakteri bozuk insan bir iğne ile iyi bir insana dönüşebilir de demekki.. ;10.gif; --y4-- Çok düşündürücü bir durum.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2012, 00:12 
Admin
Admin
Bilge

Resim
Arabaya o kadar rahat uyum sağladı ki...

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı: Re: Leo'nun Günlüğü
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2012, 21:20 
Admin
Admin
Bilge

Leo, 3 gündür kedimiz bidamın yanına resmen salınmış durumda. Leo nun bir kötü huyu vardı o da yüze atlama huyu idi. Ama bunun için üzeime bir kere parfüm sıkmam yetti. Artık yüze atlamıyor. Herhangi yapmasını istemediğiniz birşey olursa yüksek sesle "hıııı" gibi bir ses çıkarmanız yetiyor. Hemen bırakıyor.Hiç inat bir kedi değil.Sonuçta her canlı gibi eve alınan varlıklar eğitiliyor. İlk günlerde ellerimde yaralar olmuştu ama şimdi hiç yok. Kontrol etmek, yönetmek,... Herşeyi çözüyor.

İlk zamanlar inanılmaz yiyordu, içiyordu.Çok şaşırmıştık.Bu kadar yiyen içen kedi görmemiştik.Dışarıdakiler hariç.
Ama şimdilerde artık öyle yemiyor da içmiyor da. Sakinledi yavrucak.

Dışarıda olmanın, her daim yemek bulamamanın verdiği bir şeydi sanırım konan her yemeği bir kerede bitirmeye çalışmak. Canlarım benim. Keşke her ev isteyen kedinin evi olsa.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)   [ 15 mesaj ]
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderebilirsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz