Font boyutunu değiştir

Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 5 mesaj ]
Bu konuyu facebook'ta paylan!Twitter da takip edin.
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Terk edilmiş kedi yavrusu
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016, 23:48 
Yeni Üye
Yeni Üye

MRB
öncelikle konuyu yanlış yere actımsa yada direk konu acmam kurallara aykırıysa af ola. Konu biraz acil
Hiç kedi bakmadıgımı belirtmek isterim vu aciliyetimi belirteyim.
Sokak kedisi evin odasında dogum yapmış dogum sırasında eşim odaya girdigi için dogum bitmeden anne kedi can havliyle kacmiş iki yavru dogurmuş. Eşim camı kapattıgı için yavrulara ulaşamamış. İşten apar topar geldim yavruları terasa cılarttım anne yanlarına geldi ve yavrunun birini aldı gitti. 5 saat oldu geri gelmedi iki iltimaş var. Karnı hala şişti ya başka bir yerde doguma devam ediyor yada bıraktıgı yavru kacış esnasında fırmamiş yatakdan yere düşmüş yerden Kediyi ben aldım kardeşinin yanına koydum
Dışarda fazla bekletemeyecegim için yavruyu koruma altına aldım anneyi beklerken üşümesin diye besle etrafını sardım bezin altına sicak su koydum 4 saat kadar gelmeyince daha fazla ac kalamayacagı için eve aldım bir corba kaşıgı suyun için 5 damla inek sütü katarak şırınga ile yedirdim.
Artık ne yapmalıyım yardıma ihtiyacım var kedileri normal de hiç sevmem ama oda bi can ve ölüme terk edemem acil yardım bekliyorum. Kurallara aykırı degilse numaramı vermek 05532800609 hızlı iletişim bilgi aktarımi için. Yanlış bişey yapmak istemiyorum
Resim atmaya calıştım 800 pilsel uyarısı var

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı: Re: Terk edilmiş kedi yavrusu
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2016, 11:01 
Admin
Admin
Bilge

Merhaba çok büyük talihsizlik olmuş. Veterinerimize danıştım aynen cevabını iletiyorum.
"Yapılacak tek şey yavruları kedi anne süt tozu alıp biberonla saat başı beslemek ve sıcak tutmak
Ya da süt anne araştırmak"

Muhtemelen dokunduğunuz için anne kedi kokusundan yavrusunu tanıyamadı bıraktı.

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2016, 12:09 
Yeni Üye
Yeni Üye

Bilge yazdı:
Merhaba çok büyük talihsizlik olmuş. Veterinerimize danıştım aynen cevabını iletiyorum.
"Yapılacak tek şey yavruları kedi anne süt tozu alıp biberonla saat başı beslemek ve sıcak tutmak
Ya da süt anne araştırmak"

Muhtemelen dokunduğunuz için anne kedi kokusundan yavrusunu tanıyamadı bıraktı.

Çok teşekkür ederim ilgi alakanız için şu 15 günü bir atlattırsam yavruya başka bişey istemem.
Benim iş yerinde bolca sokak kedisi var binanın gizli bölmelerine dogurup duruyorlar. Ama gözlemledigim kadariyla dogumdan 10 15 gün sonra yavruları dişarı cıkartıyorlar. Ben şimdi yavruları 20 günlük olan birinin yanına koysam bunu durum ne olur?

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2016, 15:49 
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum bildirimi yapmak gerekirse. Yavrumuzun keyfi yerinde 1 1.5 saat aralıklı 2.5ml sütünü veriyorum her yeme sonrası gazını alıp poposuna masaj yapıyorum dogalı 19 saat oldu iki kere büyük kaka yaptırtdım işemesini kendi yapıyo zaten :) cok komikler ya bizim gibi gazi oluyo hapşırıyo hıçkırıyo :)
Annesi hakkında bilgi edindim daha öncede komşumu madur etmiş gecen yaz komşumun bahcesine dogurmuş 5 yavru 5 nide ölüme terk etmiş 2 3 ay sonra. Şimdi diyorum ki keşke terasdan aldıgı diger yavruyu almasaydı kesin onuda ölüme terk etcek kalsaydı bendekiyle iyi büyürlerdi

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2016, 21:05 
Admin
Admin
Bilge

Merhabalar anca dönebildim işten yeni geldim de.
Valla size helal olsun. Çok iyi gidiyorsunuz maaşallah. 2-3 ay sütün kesilme ve yavruların bırakılma zamanıdır genel de. Normaldir aslında. Muhtemelen genç annedir. Yaşlılar 4 aya kadar daha bakabiliyor.

Başka bir anne kedinin izin vermesi onaylaması için gözetiminiz altında olması gerekir. Yalıyor emzirmeyi kabul ediyor mu görmek gerekiyor. Bazı anneler kabul ediyor bazıları etmiyorlar çünkü.

Gerçekten de böyle komik ve çok şeker şeyler ..aa.. Aynı insan yavrusu gibiler. --ww--

Bu mesajı bildir
Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni bir başlık gönderCevap gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)   [ 5 mesaj ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderebilirsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz